Biuro Audytu

Maciej Staliś
budynek 8a, pok. 310

----------------------------------------

Do zadań Biura Audytu należy:

1)      niezależne badanie systemów zarządzania i kontroli w jednostce, ustalające obiektywną i niezależną ocenę adekwatności, efektywności i skuteczności tych systemów, a w szczególności:

a.       zgodności prowadzonej działalności z przepisami prawa oraz obowiązującymi w jednostce procedurami wewnętrznymi,

b.       efektywności i gospodarności podejmowanych działań w zakresie systemów zarządzania i kontroli,

c.       wiarygodności sprawozdania finansowego i sprawozdania z wykonania budżetu,

2)      przeprowadzanie czynności doradczych, w tym składanie wniosków mające na celu usprawnienie funkcjonowania starostwa;

3)      przeprowadzanie czynności sprawdzających;

4)      sporządzenie rocznego planu audytów wewnętrznych;

5)      przedstawienie Staroście sprawozdania z wykonania planu za rok poprzedni i planu audytów na rok następny;

6)      współpraca z kontrolerami zewnętrznymi;

7)      wnioskowanie o powołanie rzeczoznawcy;

8)      realizacja innych zadań powierzonych przez Starostę.

klauzula informacyjna

Klaster Energii