Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Powiatowy Rzecznik Konsumentów

Izabela Marcinkowska - Rzecznik Konsumentów

tel. 75 77 61 560
pokój nr 106, parter w budynku nr 8a
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rzecznik Konsumentów przyjmuje Interesantów oraz udziela porad telefonicznych
od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30 - 15:30

Do zadań Powiatowego Rzecznika Konsumentów należy w szczególności:

 • zapewnienie bezpłatnego poradnictwa konsumenckiego i informacji prawnej  w zakresie ochrony interesów konsumentów,
 • składanie wniosków w sprawie stanowienia i zmiany przepisów prawa miejscowego w zakresie ochrony interesów konsumentów,
 • występowanie do przedsiębiorców w sprawach ochrony praw i interesów konsumentów,
 • współdziałanie z właściwymi miejscowo delegaturami Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, organami Inspekcji Handlowej oraz organizacjami konsumenckimi,
 • wykonywanie innych zadań, określonych w ustawie lub w przepisach odrębnych.

Rzecznik Konsumentów może również:

 • wytaczać powództwa na rzecz konsumentów oraz wstępować, za ich zgodą, do toczącego się postępowania w sprawach o ochronę interesów konsumentów,
 • występować do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z wnioskami o wszczęcie postępowania przeciwko przedsiębiorcom nadużywającym pozycji dominującej na rynku (praktyki monopolistyczne) oraz w sprawach praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów.

Interwencja rzecznika w danej sprawie podejmowana jest po wyczerpaniu przez konsumenta toku postępowania narzuconego mu przez ustawę lub umowę. W sytuacji, gdy konsument jest zainteresowany bezpośrednią pomocą rzecznika, polegającą m.in. udzieleniu porady prawnej, na wystąpieniu w jego imieniu do przedsiębiorcy lub prowadzeniu mediacji, powinien dostarczyć kopie dokumentów dotyczących kwestii spornej, takie jak: 
     a) dowód potwierdzający zawarcie między konsumentem i przedsiębiorcą umowy  cywilnoprawnej,
     b) dokumenty stwierdzające fakt zgłoszenia reklamacji, 
     c) inne dokumenty dotyczące sprawy.

               

ABC konsumenta:

 1. Nie bądź jeleń, weź paragon(format PDF)
 2. Przed wakacjami - co warto wiedzieć?
 3. „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz”- kampania społeczna dot. zaciagania wysoko oprocentowanych krótkoterminowych pożyczek tzw. "chwilówek"
 4. Święta i Sylwester - garść porad w prezencie od UOKiK
 5. "Inwestycje" alternatywne i piramidy finansowe. Uważaj - oszustwo.

 

UWAGA!

Prokuratura szuka pokrzywdzonych przez firmy telekomunikacyjne!

Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu szuka pokrzywdzonych przez PTS S.A., Polską Telefonię Stacjonarną S.A., Telekomunikację Dzień Dobry S.A. oraz Perseus sp. z o.o. Podejrzani działający w imieniu tych Spółek mieli dopuścić się przestępstw polegających na doprowadzeniu wielu osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu – Wydział II ds. Przestępczości Gospodarczej uprzejmie zawiadamia. iż nadzoruje śledztwo o sygn. Vl Ds. 30/13 przeciwko Marcinowi R.. Jackowi K.. Piotrowi P.. Tomaszowi P, i innym podejrzanym o czyny z art.286 § 1 k.k. i inne polegające na doprowadzeniu wielu osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w okresie od stycznia 2011r. do maja 2014r., poprzez zawieranie szeregu niekorzystnych umów na świadczenie usług telekomunikacyjnych, a związanych z działalnością spółek: PTS SA, Polska Telefonia Stacjonarna SA, Telekomunikacja Dzień Dobry SA, Perseus sp. z o.o.

Mając powyższe na uwadze, osoby pokrzywdzone działaniami w.w. podmiotów związanymi z zawieraniem umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych, proszone są o zgłaszanie się w terminie do 30 listopada 2017r. do najbliższych jednostek Policji bądź Prokuratury, celem złożenia zeznań w sprawie.

Źródło: UKE Centrum Informacji Konsumenckiej oraz Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu