Talenciarz Roku 2011

20 październik 2011

W środę 19 października br., w zgorzeleckim Miejskim Domu Kultury odbyła się 3 edycja konkursu powiatowego Talenciarz Roku 2011. Patronat nad imprezą objął Starosta Zgorzelecki.

Talenciarzami Roku 2011 zostali rapujący uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. św. Barbary z Bogatyni – Piotr Mogielnicki i Krystian Jasiński, którzy wykonali własne utwory.

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Zgorzelecki Górnik – Energetyk, a uroczystego otwarcia dokonała Jolanta Szymańska – Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu. Przegląd talentów poprowadzili uczniowie ZSZiL – Anna Kordecka i Marcin Mastalerz, którzy, jak na profesjonalnych konferansjerów przystało, zaskakiwali publiczność świetnym scenariuszem oraz częstą zmianą strojów. I jak zauważyła, zasiadająca w Jury, Bożena Blansjaar – umiejętność prowadzenia gali to też talent.

Wśród uczestników Talenciarza Roku 2011 byli reprezentanci 4 szkół ponadgimnazjalnych – Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie i Zespołu Szkół Zawodowych im. św. Barbary z Bogatyni oraz Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Emilii Plater ze Zgorzelca.

Mimo że konkurs został zdominowany przez muzyków, to jednak publiczność, zapełniająca salę widowiskową do ostatniego miejsca, miała okazję zobaczyć tancerza – Damiana Majkę (ZSZiL), zdobywcę II miejsca w konkursie, wykonującego układ choreograficzny w stylu popping oraz talent florystyczny Kornela Tomaszewskiego („Emilka”), który ułożył bukiet jesienny. Przepiękną wiązankę otrzymała Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Bogusława Witkowska, która, w imieniu Starosty Zgorzeleckiego Artura Bielińskiego, wręczyła wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy a laureatom – nagrody rzeczowe.

Z kolei uczniowie bogatyńskiego „Ogólniaka” – Oktawia Motylewska i Piotr Olewniczak zaprezentowali widzom swój talent aktorski (Wywiedzione ze słowa). Natomiast Karolina Sawicka, w asyście gitarzystów – Piotra Kaczmarskiego i Tomasza Sobiechowskiego, świetnie wykonała piosenkę Sam Brown – Stop (ZSZ Bogatynia). W przerwie, zupełnie spontanicznie, już poza konkursem i bez wcześniejszego przygotowania, uczestnicy Talenciarza Roku 2011wspólnie zgrali się i zagrali kilka znanych numerów. Po tej udanej improwizacji ponownie zagrał zespół „Leśny Dzban”, porywając publiczność do tańca.

Laureaci Talenciarza Roku 2011:

I miejsce     Piotr Mogielnicki i Krystian Jasiński (ZSZ im. św. Barbary w Bogatyni)

II miejsce     Damian Majka (ZSZiL im. Górnika i Energetyków Turowa w Zgorzelcu)

III miejsce     Karolina Zajfert (ZSZiL im. Górnika i Energetyków Turowa w Zgorzelcu)
(ex aequo)    Zespół „Leśny Dzban” (ZSZiL im. Górnika i Energetyków Turowa w Zgorzelcu)

Wyróżnienia otrzymali:

Wiktoria Ziaja (LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Bogatyni)
Oliwia Kowalczyk (ZSP im. Emilii Plater w Zgorzelcu)
Katarzyna Bałajewicz (LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Bogatyni)
Paweł Stawiarski (ZSP im. Emilii Plater w Zgorzelcu)

Wkrótce relacja video z imprezy.

Czerwiec 2019