Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Podpisano polsko-niemiecką umowę na realizację projektu

27 grudzień 2016

22 grudnia br. Starosta Zgorzelecki Urszula Ciupak i Wicestarosta Mariusz Wieczorek podpisali umowę z przedstawicielami Saksońskiej Agencji Oświatowej (partnera wiodącego projektu), dotyczącą realizacji projektu pn : „RegionalManagement. Kompetencje i perspektywy zawodowe w polsko-saksońskim regionie przygranicznym” - Program Współpracy INTERREG Polska– Saksonia 2014–2020.


Jego realizacja potrwa 36 miesięcy a wezmą w nim udział również powiaty lubański, bolesławiecki i żarski. Projekt skierowany jest do uczniów liceów w Polsce i gimnazjów w Saksonii w wieku 15–18 lat oraz ich nauczycieli jako opiekunów w Uczniowskich Agencji Turystycznych w zarekomendowanych szkołach. Zaangażują się w niego ponadto artyści i menedżerowie kultury w regionie jako mentorzy Firm Uczniowskich, a także współtworzący i uczestnicy fachowej wymiany w dziedzinie zarządzania kulturą.

Głównym celem projektu RegionalManagement jest opracowanie i przeprowadzenie transgranicznych działań edukacyjnych w kierunku rozwoju regionalnego rynku pracy w obszarze wsparcia w dziedzinach: menedżer turystyki regionalnej i menedżer kultury. Podstawą realizacji działań jest Program Interreg, w ramach którego zakłada się m.in. budowanie wspólnej marki dolnośląsko-saksońskiego regionu przygranicznego wraz z tworzeniem polsko-niemieckich sieci turystycznych oraz zwiększanie atrakcyjności obszaru wsparcia poprzez utrzymanie i świadome wykorzystanie potencjału wspólnego dziedzictwa kulturowego i naturalnego.
Centralnym punktem projektu RegionalManagement jest transgraniczna sieć współpracy, składająca się z zarekomendowanych przez grupę kierowniczą liceów w Bolesławcu, Lubaniu, Żarach, Zgorzelcu, Görlitz, Bischofswerda i Hoyerswerdzie regionalnych instytucji kultury, uczniów, nauczycieli, rodziców i partnerów projektu oraz instytucji wspierających.

Główne działania w ramach projektu ukierunkowane zostaną na realizację transgranicznych działań w obszarze zarządzania projektami, kultury i turystyki (Polsko-Niemiecki Festiwal Kultury Młodzieżowej; Polsko-Niemiecka Konferencja Młodych Menedżerów Kultury; Uczniowskie Regionalne Targi Turystyczne organizowane we wszystkich szkołach, w których powstaną Uczniowskie Agencje Turystyczne; Spotkania Menedżerów Turystyki Regionalnej, wspólne warsztaty, wystawy, koncerty i in.), oraz:
− organizację i przeprowadzenie warsztatów, spotkań roboczych dla uczniów i nauczycieli z obu krajów;
− organizację i przeprowadzenie wizyt studyjnych dla uczniów i nauczycieli z obu krajów, mających na celu prezentację regionu przez uczniów;
− opracowanie przez menedżerów turystyki regionalnej oferty turystycznej dla uczniów i nauczycieli innych szkół obszaru wsparcia.

Powstaną publikacje i opracowania, takie jak multimedialne narzędzia do promocji pogranicza polsko-saksońskiego przez uczniów, składające się z:
− publikacji pt. Zarządzanie kulturą i turystyką w regionie. Podręcznik dla uczniów i nauczycieli (także jako plik do pobrania), oferujący szerszy przegląd ofert kulturowych i turystycznych wypracowanych przez uczniów dla uczniów i nauczycieli;
− strony internetowej działającej jako platforma do komunikacji i udostępniania materiałów opracowanych przez Firmy Uczniowskie i Uczniowskie Agencje Turystyczne, m.in. nagrań wideo i audio, prezentacji, ulotek itd. oraz informacji o projekcie i wzorów do wykorzystania.

 

Polecamy
Kalendarium
Maj 2019
N P W Ś C Pt S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Wyszukiwarka

Poznaj warunki życia i pracy w Unii Europejskiej

eures

WKU Bolesławiec


WKU w Bolesławcu

Gminy w powiecie
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknieMiasto i Gmina Bogatynia
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto i Gmina Pieńsk
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Sulików
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zawidów
  • HERG GMINY ZGORZELEC
    Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina i Miasto Węgliniec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Powiat zgorzelecki