Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kampania „Drugie życie”

16 marzec 2017

15 marca 2017r. w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbyła się akcja związana z ogólnopolską kampanią ,,Drugie życie”. Jej celem była popularyzacja wiedzy na temat transplantacji i promocja oświadczeń woli.

Kampania została przygotowana przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Bogatyni. W organizacji pomagali również przedstawiciele Niepublicznego Gimnazjum Ziemi Bogatyńskiej. W spotkaniu uczestniczyła młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Miasta i Gminy Bogatynia. 

Merytoryczna strona spotkania należała do Ordynator Stacji Dializ w Zgorzelcu Grażyny Kwaśniak, Krzysztofa Machajka, Andrzeja Lipko oraz Adriana i Krzysztofa. 

Nefrolog Grażyna Kwaśniak poruszyła problem chorób nerek, dializowania pacjentów i transplantacji nerek. Przedstawiła statystyki, dotyczące przeszczepów w Polsce i na świecie i wskazała, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w kwestii promowania przeszczepów od żywych dawców. 

Krzysztofa Machajek, mieszkaniec Polkowic po przeszczepie serca, w swojej prezentacji omówił dokonania polskich transplantologów w ciągu ostatnich 50 lat oraz podzielił się swoimi przeżyciami z życia przed i po przeszczepie.- Nawet najmniejszy krok sprawiał, że mdlałem. Moje serce nie wytrzymywało — mówił Krzysztof Machajek — przeszczep, który nadszedł po 2 latach oczekiwania był dla mnie jedynym ratunkiem.

Obecnie Pan Krzysztof 17 lat żyje z sercem przeszczepionym od nieznanej kobiety, a promowanie transplantacji uważa za swój obowiązek.

Polecamy
Kalendarium
Luty 2018
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
Wyszukiwarka

Harmonogram Imprez Otwartych 2017 

Poznaj warunki życia i pracy w Unii Europejskiej

eures

WKU Bolesławiec


WKU w Bolesławcu

Gminy w powiecie
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknieMiasto i Gmina Bogatynia
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto i Gmina Pieńsk
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Sulików
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zawidów
  • HERG GMINY ZGORZELEC
    Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina i Miasto Węgliniec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Powiat zgorzelecki