Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Czy w Zawidowie powstanie Komisariat Policji? Pierwsze rozmowy za nami!

16 marzec 2017

W dniu dzisiejszym (16.03.) w Starostwie Powiatowym w Zgorzelcu odbyło się pierwsze robocze spotkanie poświęcone podniesieniu poziomu bezpieczeństwa w gminach położonych na terenie powiatu. Rozmowy dotyczyły możliwości utworzenia w Zawidowie Komisariatu Policji, w miejsce obecnie funkcjonującego posterunku.


Na konieczność podniesienia bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Sulików i Zawidów zwróciła uwagę Starosta Zgorzelecki Urszula Ciupak, po przeprowadzonej wspólnie z Komendantem KPP Policji w Zgorzelcu analizie uwag, zgłoszonych przez mieszkańców gmin z terenu powiatu.
Większość takich uwag pochodziła od mieszkańcy Gminy Sulików oraz Zawidowa i właśnie temat konieczności poprawy sytuacji na tym terenie był głównym tematem dzisiejszej dyskusji.
Starosta Zgorzelecki wyszła z inicjatywą utworzenia w miejsce funkcjonującego posterunku w Zawidowie działającego całą dobę Komisariatu Policji, w którym zatrudnionych zostanie dwukrotnie większa liczba funkcjonariuszy aniżeli obecnie.
Pozwoli to na zwiększenie natężenia całodobowych patroli funkcjonariuszy głównie na terenie Gminy Sulików oraz miasta Zawidów a co za tym idzie szybszą reakcję służb w przypadku zgłoszeń dotyczących popełnianych tam przestępstw lub wykroczeń.
Przekształcenie posterunku w komisariat związane będzie jednak z gruntowną modernizacją budynku obecnego posterunku, a więc koniecznością poniesienia znacznych nakładów finansowych. Już teraz jednak trwają rozmowy z władzami samorządowymi obu gmin dotyczące partycypowania w kosztach inwestycji przez samorządy docelowo objęte zasięgiem działania Komisariatu. Jak zapewnili jednak przedstawiciele Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego, na chwilę obecną mają już słowne zapewnienie burmistrza Zawidowa Roberta Łężnego o wsparciu pilotowanej przez powiat inwestycji.
W rozmowie wzięli udział Starosta Zgorzelecki Urszula Ciupak, Wicestarosta Mariusz Wieczorek, Komendant Komendy Powiatowej w Zgorzelcu podinsp. mgr inż. Jan Doroszczak, Skarbnik Powiatu Jolanta Mały, Sekretarz Powiatu Izabela Marcinkowska oraz Agnieszka Skonieczka - Dyrektor Wydziału Inwestycji i Drogownictwa.

 

Polecamy
Kalendarium
Luty 2018
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
Wyszukiwarka

Harmonogram Imprez Otwartych 2017 

Poznaj warunki życia i pracy w Unii Europejskiej

eures

WKU Bolesławiec


WKU w Bolesławcu

Gminy w powiecie
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknieMiasto i Gmina Bogatynia
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto i Gmina Pieńsk
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Sulików
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zawidów
  • HERG GMINY ZGORZELEC
    Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina i Miasto Węgliniec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Powiat zgorzelecki