DPS „Ostoja” świątecznie i tradycyjnie

19 kwiecień 2017

Radosne Święta Zmartwychwstania Pańskiego w zgorzeleckiej „Ostoi” są celebrowane zgodnie z dawną, polską tradycją. Nie zabrakło modlitwy, życzeń i przyjaznej atmosfery. W tym wyjątkowym czasie nikt nie był sam.

Jak co roku mieszkańcy wraz z pracownikami DPS „Ostoja” wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej w kaplicy pod wezwaniem Św. Marka, a następnie zasiedli do świątecznego śniadania wielkanocnego dzieląc się jajkiem i składając sobie życzenia.

Zgodnie z tradycją domu pracownicy odwiedzili chorych, leżących mieszkańców w ich pokojach niosąc im „światełko nadziei” i przekazując wraz z życzeniami odrobinę dobrego humoru i życzliwość.