Państwowa Szkoła Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu rozpoczyna rekrutację

19 kwiecień 2017

Od 1 kwietnia rozpoczęła się rekrutacja do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu na rok szkolny 2017/2018 i w tym roku będzie wyjątkowo krótka. Podania do szkoły dostępne są w sekretariacie oraz na stronie internetowej: http://psmzgorzelec.pl/index.php/revo1/4-rekrutacja. Wypełnione podania należy składać w sekretariacie szkoły przy ulicy Langiewicza 29 w nieprzekraczalnym terminie do 26 maja.

Dzieci zainteresowane muzyką zapraszamy wraz z rodzicami na spotkania kwalifikujące do Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu przy ul. Langiewicza 29, które w tym roku odbędą się w dniach 29 i 31 maja od godz. 16.00. Dla zainteresowanych proponujemy kurs początkowy, który odbędzie się 16 maja o godz. 17.00, a poprowadzi go Halina Konopczyńska

Nasza placówka jest szkołą publiczną, a edukacja muzyczna dla naszych uczniów- bezpłatna. W zależności od wieku uczniowie mogą kształcić się w szkole I stopnia w cyklu 6-letnim lub 4-letnim. Przyjmujemy dzieci od 6 do 16 roku życia.W ofercie posiadamy następujące instrumenty: skrzypce, wiolonczelę, gitarę, fortepian, akordeon, flet, klarnet, saksofon, trąbkę, waltornię i instrumenty perkusyjne.

Kształcenie muzyczne w naszej szkole jest kompleksowe i obejmuje indywidualne lekcje gry na instrumencie, zbiorowe zajęcia teoretyczne oraz muzykowanie zespołowe. Informujemy, że Tydzień Otwartych Drzwi w zgorzeleckiej szkole muzycznej w tym roku odbędzie się od 15 do 19 maja. Zapraszamy!

Informujemy, że podczas spotkania kwalifikacyjnego kandydat na ucznia szkoły muzycznej wykonuje proste ćwiczenia: śpiewa przygotowaną przez siebie piosenkę, odróżnia dźwięki wysokie i niskie, powtarza głosem prostą melodię zagraną na fortepianie, klaszcze usłyszany schemat rytmiczny, odróżnia trójdźwięk „wesoły” od „smutnego”.

Egzaminy do szkoły II stopnia odbędą się 30 maja o godz. 16.00 i rozpoczną się obowiązkowym testem z kształcenia słuchu. Potem odbędzie się część praktyczna. Kandydatów do szkoły II stopnia zapraszamy wcześniej na dwie lekcje otwarte kształcenia słuchu, które odbędą się 24 kwietnia i 15 maja w godz. 18.00-19.30, a poprowadzi je Dorota Adaszewska.

Drodzy Rodzice! Muzyka stymuluje rozwój każdego dziecka, rozwija jego wrażliwość i osobowość. Edukacja muzyczna w szkole artystycznej sprzyja budowaniu wyjątkowych relacji mistrz- uczeń oraz nawiązywaniu pozytywnych kontaktów koleżeńskich. Jest świetnym uzupełnieniem edukacji powszechnej i czyni ją pełną, wszechstronną i bogatą.

Zachęcamy dzieci i rodziców do odwiedzenia zgorzeleckiej szkoły- wszelkich informacji o edukacji muzycznej i przyjęciach do szkoły udziela sekretariat.