Przeżyjmy to jeszcze raz, czyli Wielkanoc w „Jutrzence”

20 kwiecień 2017

Odświętnie przygotowana świetlica, misterium męki Pańskiej w wykonaniu Veny Senior, kolorowe tradycyjne kraszanki i pisanki i cudowne tchnienie wiosny widoczne w kwiatach magnolii. Tak podopieczni zgorzeleckiej „Jutrzenki” czekali na Zmartwychwstanie Jezusa.

W Wielką Niedzielę duchowo przygotowani w skupieniu i wielkiej radości uczestniczyliśmy w porannej mszy rezurekcyjnej Wielkiej Nocy. Każdorazowo jest to wielkie przeżycie. Po raz kolejny jesteśmy świadkami Zmartwychwstania Pańskiego.

Życzenia złożone przez ks. proboszcza Kazimierza Pietkuna, ks. Roberta Rynkiewicza, oraz dyrektor Danutę Świątek – były miłym i tradycyjnym elementem przeżywania przez nas świąt wielkanocnych.
W tych pięknych słowach nie zabrakło życzeń miłości, radości, rodzinnego ciepła i obfitości łask bożych, w tym, jak najwięcej zdrowia.

Wiele humoru i śmiechu sprawił zajączek, który schował się w pachnącej wiosną i świętami świetlicy domu.

Dopełnieniem tak pięknego dnia była obecność i wspólne przeżywanie świąt wraz z przyjaciółmi domu – mieszkańcami Zgorzelca, którzy na stałe wpisali się w klimat i życie naszej zgorzeleckiej „Jutrzenki”.