Transgraniczne Targi Pracy w Zgorzelcu

21 kwiecień 2017

Już za niespełna miesiąc ruszają Transgraniczne Targi Pracy. Dokładnie 11 maja do Zgorzelca przyjedzie ponad 70 wystawców z Niemiec, Czech i Polski. Zainteresowanie pracodawców jest rekordowe, ponieważ podczas ostatniej – najbardziej obleganej edycji – w Zgorzelcu wystawiło się ponad 60 przedsiębiorców.

90 proc. pracodawców i agencji pracy będzie rekrutowało do pracy w Niemczech. Właśnie u naszych zachodnich sąsiadów najbardziej brakuje rąk do pracy, a szczególnie cenione są umiejętności fachowców z Polski. Każdy z pracodawców zgłasza od kilku do nawet kilkudziesięciu ofert pracy. Już wiadomo, że poszukiwani będą m. in. spawacze, stolarze, ślusarze, elektrycy, monterzy, operatorzy CNC, a także pracownicy potrzebni w branży budowlanej, hotelarskiej czy też medycznej. Wkrótce opublikowana zostanie pełna lista zawodów.

Idea transgranicznych targów od lat jest znana – mają one na celu zaprezentowanie mieszkańcom pogranicza możliwości podjęcia pracy u sąsiadów po niemieckiej i czeskiej stronie, a także pokazują drogę do znalezienia pracy w Polsce.

Wystawcy zaprezentują się w czwartek, 11 maja w Miejskim Domu Kultury (ul. Parkowa 1) w godz. 10.00-14.00.
Serdecznie zapraszamy!

XXI Transgraniczne Targi Pracy są sztandarowym działaniem Partnerstwa EURES-TriRegio i są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu EaSI. Organizują je doradcy EURES Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, przy wsparciu Powiatu Zgorzeleckiego, Miasta Zgorzelec i Powiatowego Urzędu Pracy w Zgorzelcu.

EURES jest siecią współpracy publicznych służb zatrudnienia i ich partnerów na rynku pracy. Wsparcie jest ogólnodostępne, bezpłatne i skierowane do osób poszukujących pracy, zainteresowanych wyjazdem do innego kraju w celach podjęcia pracy oraz do pracodawców, którzy chcą prowadzić rekrutację pracowników z zagranicy.

Więcej informacji o targach i pracy za granicą można znaleźć na www.eures.dwup.pl

Spis wystawców w załączeniu.