Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

Zwycięzcy konkursu „Mistrz ortografii 2017” w Starostwie

21 kwiecień 2017

11 kwietnia br., 18-stu uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych im. Św. Barbary w Bogatyni, Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu, Liceum Ogólnokształcącego COGITO, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Emilii Plater i Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu zmagało się ortograficznymi i interpunkcyjnymi pułapkami w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego, skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Tegoroczny mistrzami ortografii w konkursie, który swoim patronatem objęła Starosta Zgorzelecki Urszula Ciupak, okazały się dwie uczennice zgorzeleckiego „Górnika” oraz uczeń „Śniadeckich”.
I miejsce i tytuł „Powiatowego Mistrza Ortografii 2017” otrzymała Paulina Wójcik z ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa.
II miejsce - Damian Jaśkiewicz z LO im. Braci Śniadeckich
III miejsce - Emilia Mularczyk z ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa.
Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród ufundowanych przez Starostę Zgorzeleckiego nastąpiło 19 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Zgorzelcu.
W skład Komisji Konkursowej, która wyłoniła zwycięzców, wchodzili poloniści: Beata Łężny, Ewa Rega, Artur Kołodziejczyk oraz Marta Topolnicka.