72. rocznica zakończenia wojny

09 maj 2017

W poniedziałek 8 maja Wicestarosta Mariusz Wieczorek wraz z Sekretarz Powiatu Moniką Galasiak wzięli udział w uroczystości patriotycznej pod pomnikiem Orła Piastowskiego w Zgorzelcu. Zorganizowana przez zgorzelecki samorząd uroczystość z okazji rocznicy zakończenia II wojny światowej, stała się okazją do przypomnienia bezmiaru okrucieństw wojny i uczczenia heroicznej walki polskich żołnierzy podczas działań na wszystkich frontach walk z niemieckim okupantem.

Zgromadzeni na Cmentarzu Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego przedstawiciele lokalnych samorządów, organizacji emeryckich i kombatanckich, duchowieństwa, służb mundurowych oraz mieszkańcy miasta, po wysłuchaniu okolicznościowych wystąpień, tradycyjnego Apelu Poległych oraz Roty, złożyli wiązanki i wieńce kwiatów pod pomnikiem.
Oprawę uroczystości stanowiła kompania reprezentacyjna 23. Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca oraz Zakładowa Orkiestra Dęta PGE KWB Turów S.A.