Międzynarodowa Spartakiada Sportowa u „Korczaka”

17 lipiec 2017

6 lipca, na boiskach przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu, odbyła się Międzynarodowa Spartakiada Sportowa w ramach obozu młodzieży Hamr 2017r. Uczestników oraz gości, wśród których obecna była Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu Bogusława Witkowska, przywitał Dyrektor MOS-u Ireneusz Stec.

Młodzież rywalizowała w następujących dyscyplinach: skok w dal, skok wzwyż, bieg sprintem na 100m oraz pchanie kulą.

Wychowankowie ośrodka 13. już raz biorą udział w obozie, którego głównym organizatorem jest Zakon Świętego Wacława z Czech. W zgrupowaniu spotyka się młodzież z Czech, Słowacji, Chorwacji, Węgier oraz Polski.

Zawody przyniosły wszystkim dużo śmiechu i radości. Przeciąganie liny, jak się okazało też nie było łatwą sprawą. Druga część spotkania to także rozgrywki, tym razem w piłce nożnej. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i medal za uczestnictwo. Puchary wręczone będą przy ogólnej klasyfikacji punktowej, podczas zakończenia obozu.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę firmy Citronex za przekazanie owoców, dzięki którym dzieci na bieżąco uzupełniały, w ten gorący dzień, zapas energii.

Projekt zrealizowano dzięki dofinansowaniu Fundacji Banku Zachodniego WBK w ramach programu grantowego „Bank Młodych Mistrzów Sportu” – pod nazwą „Wszyscy jesteśmy zwycięzcami”.

Źródło: A. Hajduczek