Informacja o niebezpiecznym zjawisku

09 sierpień 2017

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Oddział we Wrocławiu informuje o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk hydrologicznych na terenie województwa dolnośląskiego w 2 stopniu zagrożenia.

Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych
Stopień zagrożenia: 2
Ważność: od godz. 20:00 dnia 09.08.2017 do godz. 12:00 dnia 10.08.2017
Obszar: zlewnie lewostronnych dopływów środkowej Odry (woj. dolnośląskie)
Przebieg: W rejonach występowania burz z opadami deszczu stany wody, zwłaszcza na małych ciekach górskich i podgórskich, będą szybko i na krótko podnosić się w strefie wody średniej, lokalnie wysokiej. Prognozowane są wzrosty o ok. 20-40 cm, lokalnie ok. 60-90 cm, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 75%
Uwagi: Brak

Informację wydał dyżurny synoptyk hydrolog: Kinga Strońska.