Wycieczka mieszkańców „Ostoi” do Zamku Książ

10 sierpień 2017

W ubiegły czwartek (3 sierpnia 2017r.), pensjonariusze DPS „Ostoja” odwiedzili jeden z najpiękniejszych zamków Dolnego Śląska – Zamek Książ. Seniorzy poznali burzliwe dzieje i wspaniałą historię tego miejsca, m.in. interesującą historię o pięknej Księżnej Daisy. Spacerując po urokliwych tarasach i otaczającym zamek parku zachwycali się cudowną atmosferą okolicy.

W ramach wycieczki, nasi mieszkańcy zwiedzili również przepiękną palmiarnię w Lubiechowie, gdzie dawniej hodowano rośliny przeznaczane do obsadzenia tarasów Zamku Książ.

Dodatkową atrakcją dla seniorów było zwiedzanie „przyzamkowych” stajen ze „Stadem Ogierów Książ”, gdzie obecnie hodowane są konie rasy śląskiej, pełnej krwi angielskiej.

Wyjazdy krajoznawcze po urokliwych miejscach są dla ludzi starszych oderwaniem od codziennej rzeczywistości. To właśnie teraz mają czas, by poznać i zobaczyć coś więcej.

źródło: DPS Ostoja