Zgorzelecka Szkoła Muzyczna na wysokim poziomie

08 wrzesień 2017

W maju i czerwcu Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie przeprowadziło badanie poziomu nauczania przedmiotu Zasady muzyki z elementami edycji nut we wszystkich publicznych i niepublicznych szkołach muzycznych II stopnia w całej Polsce. Badanie miało formę 45-minutowego testu, który zawierał różnorodne zadania muzyczne na poziomie klasy II/II stopnia.

Zgorzeleccy uczniowie zrealizowali go na naprawdę wysokim poziomie, najwyższym w województwie dolnośląskim! Napisali go lepiej niż muzycy ze znacznie większych ośrodków: z Wrocławia, Legnicy, czy z Jeleniej Góry.

Raport opublikowany przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie wskazuje wynik uczniów zgorzeleckiej szkoły muzycznej na 71%, co zdecydowanie przewyższa średnią krajową i daje pierwsze miejsce wśród dolnośląskich szkół muzycznych.

Klasę II przygotował Dominik Lewicki- młody pedagog, kompozytor, dyrygent i pianista. Gratulacje dla uczniów i nauczyciela.

Autor: D.Adaszewska

Lipiec 2018