Robocze spotkanie ws. projektu

12 wrzesień 2017

W dniu dzisiejszym (12.09.) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu odbyło spotkanie robocze z udziałem Starosty Zgorzeleckiego Urszuli Ciupak, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zgorzelcu Jadwigi Buciuto, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu Bogusławy Witkowskiej, Dyrektor Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Agnieszki Skonieczka oraz pracowników merytorycznych urzędu, dotyczące realizowanego właśnie projektu, którego zadaniem jest poprawa jakości kształcenia ogólnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zgorzelcu.

Projekt, w który zaangażowanych będzie aż 75 nauczycieli placówki, dofinansowany został z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 a jego celem jest ograniczanie i zapobieganie przedwczesnemu kończeniu nauki, zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości wczesnej edukacji elementarnej oraz kształcenia podstawowego, gimnazjalnego i ponadgimnazjalnego z uwzględnieniem formalnych, nieformalnych i pozaformalnych ścieżek kształcenia umożliwiających ponowne podjęcie kształcenia i szkolenia.
Realizacja projektu - który w efekcie podniesie jakość kształcenia w zgorzeleckim ZSP - rozpoczęła się z dniem 1 września 2017 roku i potrwa aż do 30 czerwca 2019 roku.