Wystawa „Kilkadziesiąt fotografii" już jutro

14 wrzesień 2017

Zapraszamy na wystawę "Kilkadziesiąt fotografii" które przez półtora miesiąca będzie gościć w Domu Jakub Bohme. Wernisaż odbędzie się 15 września 2017 r. w Domu Jakuba Bohme, ul. Daszyńskiego 12 w Zgorzelcu.

Zaprezentowana kolekcja stanowi autorski wybór prac Janusza Moniatowicza i ma charakter przekrojowy. Prace pochodzą z cyklów zatytułowanych: „Nieborów”, „W ciszy atelier Josefa Sudka”, „Grabarka”, artysta prezentuje także pejzaże, fotografie portretowe, martwe natury oraz zdjęcia obiektów ceramicznych. Zdjęcia powstały na przestrzeni lat 1985-2016.

Janusz Moniatowicz zaprasza na wyjątkową fotograficzną podróż, odkrywając niezwykły świat wypełniony urzekającą codziennością, spotkaniami z niezwykłymi ludźmi i poetyckim zachwytem nad krajobrazem. Wystawa stanowi zamkniętą w kadrach opowieść, której poszczególne wątki łączy artystyczna wizja, tematyka, subtelne wyczucie estetyki. Artysta daje możliwość odbioru fotografii na różnych poziomach percepcji. Pozwala odkrywać, przeżywać i doświadczać, dostarcza emocji, czasem wzrusza, czasem przynosi ukojenie i wyzwala nostalgię.

Autor: Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu