Organizacja roku szkolnego w Sieniawce

14 wrzesień 2017

13 września br. w Wielospecjalistycznym Szpitalu SP ZOZ w Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży w Sieniawce, odbyło się spotkanie dyrektorów Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych z terenu naszego powiatu oraz dyrektora poradni z Lubania - z ordynatorem oddziału lek. med. specj. psychiatrą Nataszą Hładuń.

Przypominamy, że w lipcu br. nastąpiło otwarcie długo oczekiwanego oddziału specjalistycznego dla dzieci i młodzieży z problemami psychicznymi, głównie z terenu naszego powiatu. Był to kolejny już krok w kierunku kompleksowego zabezpieczenia usług medycznych - w tym przypadku związanych ze zdrowiem psychicznym - dla najmłodszych mieszkańców południowo–zachodniej części województwa dolnośląskiego.
Tematem wiodącym środowego spotkania, w którym uczestniczyła Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu Bogusława Witkowska, dyrektorzy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych: zgorzeleckiej Jolanta Wolanin, bogatyńskiej Agnieszka Dymarska i lubańskiej Małgorzata Grzesiak - była organizacja realizacji obowiązku szkolnego przez pacjentów funkcjonującego już oddziału w Sieniawce.
Podczas roboczej narady rozważano wybór najbardziej optymalnej formy nauki dla dzieci i młodzieży przebywających na oddziale. W efekcie, już w najbliższym możliwym terminie większość młodych pacjentów będzie mogła kontynuować swoją drogę edukacyjną na terenie Oddziału Psychiatrycznego.