Ruszył I etap programu dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej"

14 wrzesień 2017

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak informuje, że został uruchomiony I etap programu dotacyjnego "Koalicje dla Niepodległej", w ramach którego zostaną wybrani Operatorzy regionalni programu. Celem programu jest zachęcenie wszystkich mieszkańców Polski do radosnego i wspólnego świętowania stulecia odzyskania niepodległości.

Pomóc w tym ma system małych dotacji przeznaczonych dla samorządowych instytucji kultury, organizacji pozarządowych i innych instytucji (wymienionych w regulaminie), które zawiążą koalicję na rzecz realizacji zadań związanych z obchodami. Premiowane będą inicjatywy, które pozwolą na zaangażowanie i partycypację obywatelską oraz autentyczne współtworzenie obchodów przez lokalne środowiska.

Konkurs jest podzielony na dwa etapy.

Szczegółowe informacje o programie, regulamin i formularz aplikacji dostępne są na stronie www.niepodlegla.gov.pl