Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Transgraniczny Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął nowy rok akademicki

05 październik 2017

Wczoraj (4.10.) w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyło się uroczystsze rozpoczęcia nowego roku akademickiego 2017/2018 Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zgorzelcu. Na zaproszenie Prezes Zarządu Stowarzyszenia Anny Śliwińskiej, w tym tak niezwykłym dla seniorów/studentów wydarzeniu udział wziął Wicestarosta Mariusz Wieczorek.

 

Inauguracja roku akademickiego jest okazją aby przekazać wszystkim słuchaczom Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wyrazy szacunku i życzenia owocnej nauki. Dziś przysłowiowe szkolne mury otwierają się po raz kolejny dając możliwość integracji, wymiany doświadczeń, a także pogłębiania wiedzy. Uniwersytet, to nie tylko wykłady i warsztaty, ale także wasze miejsce spotkań, w którym możecie realizować swoje pasje. Jestem pełen uznania dla Państwa mądrości życiowej oraz chęci do aktywności społecznej.
Gratuluję uniwersytetowi jego wspaniałego rozwoju, a całej społeczności uczelnianej życzę wszelkiej pomyślności oraz tego, aby rozpoczynający się rok akademicki był pełen nowych wyzwań, sukcesów i satysfakcji ze zdobywania i przekazywania wiedzy – powiedział podczas swojego wystąpienia.

Warto przypomnieć, iż celem Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest prowadzenie form działalności edukacyjnej, zdrowotnej, kulturalnej, twórczej i krajoznawczo-turystycznej dla osób starszych i niepełnosprawnych. Swoimi działaniami włącza osoby starsze do systemu kształcenia ustawicznego poprzez stymulowanie rozwoju osobowego oraz sprawności intelektualnej i fizycznej. Dąży do podnoszenia poziomu intelektualnego i komfortu życia ludzi starszych poprzez wszechstronną aktywizację społeczną. Upowszechnia wiedzę gerontologiczną, prowadzeni dialog międzypokoleniowy i przeciwdziała wykluczeniu i marginalizacji osób starszych.

 

 

Polecamy
Kalendarium
Wrzesień 2018
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Wyszukiwarka

Poznaj warunki życia i pracy w Unii Europejskiej

eures

WKU Bolesławiec


WKU w Bolesławcu

Gminy w powiecie
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknieMiasto i Gmina Bogatynia
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto i Gmina Pieńsk
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Sulików
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zawidów
  • HERG GMINY ZGORZELEC
    Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina i Miasto Węgliniec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Powiat zgorzelecki