„Jutrzenka” w magicznym świecie cyrku

06 październik 2017

Wokoło jesień, szaro, buro, deszczowo i chmurnie. A do Zgorzelca, nie bacząc na aurę, zawitał wspaniały Cyrk Arena. Za sprawą Mirosława Złotorowicza dyrektora cyrku, cudownego człowieka – wrota magicznego świata stanęły otworem dla mieszkańców zgorzeleckiej „Jutrzenki”. Za jego sprawą przenieśliśmy się w świat magii i czarów.

Z otwartymi ustami podziwialiśmy występy zagranicznych artystów, tresurę zwierząt i animacyjne show dla najmłodszych w wykonaniu wspaniałego klauna. Czegóż tam nie było: parada bajkowych postaci, akrobacje na linie, akrobacje na maszcie, prezentacja zwierząt w tym; kuce, lamy, wielbłądy, osioł, lwy, wspaniałe pokazy braci Grand – akrobacje na drążkach oraz rewelacyjny trzynastoletni chłopiec, w akrobacjach na luźnej linie poziomej.

Niezauważalnie minął czas baśni, której przez chwilę staliśmy się również bohaterami. Pogasły światła, opadła kurtyna. I my przez chwilę zastanawialiśmy się, czy wszystko to wydarzyło się naprawdę. Ależ tak. Byliśmy tam i przeżyliśmy cudowne chwile. Wielu z nas magiczny świat cyrku podziwiało ponad pół wieku temu. Była to prawdziwa podróż w czasie. Dziękujemy!

Autor: DPS „Jutrzenka”