Bellissimo Barocco! Zapraszamy!

09 październik 2017

30 października o godz. 16.30 w Auli Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu odbędzie się Koncert Kameralny BELLISSIMO BAROCCO w wykonaniu Anny Krupy (skrzypce), Karoliny Najechalskiej (skrzypce) oraz Michała Błaszczyka (fortepian). Będzie to muzyczne popołudnie z włoskimi kompozytorami epoki baroku. Usłyszymy dzieła Arcangello Corellego i Antonio Vivaldiego, m.in. Koncert na dwoje skrzypiec i fortepian.

Anna Krupa i Michał Błaszczyk to pedagodzy zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej i absolwenci Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Karolina Najechalska jest absolwentką naszej szkoły i Akademii Muzycznej w Dreźnie.

Koncert Kameralny jest kolejną imprezą muzyczną w ramach projektu Muzyka dla Zgorzelca prowadzonego przez Zgorzeleckie Towarzystwo Muzyczne i PSM. Serdecznie zapraszamy miłośników muzyki skrzypcowej, melomanów i przyjaciół zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej. Wstęp wolny.

Autor: Dorota Adaszewska