Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Święto Chleba w Działoszynie

09 październik 2017

W ubiegły piątek (6 października), w Działoszynie odbyło się Święto Chleba. Organizatorem wydarzenia już po raz 12. było lokalne Koło Gospodyń Wiejskich. Ideą, jaka przyświeca temu wyjątkowemu dniu, jest przede wszystkim uszanowanie chleba i pracy rolników oraz piekarzy.

- Jest to podziękowanie za chleb codzienny i prośba, żeby nikomu go nie zabrakło. Dzisiaj ludzie bardzo rzadko zwracają uwagę na chleb. Szkoda, że już się troszeczkę odchodzi od tego wielkiego szacunku do niego – podkreślił ks. Ryszard Kulpa, proboszcz parafii pw. Św. Bartłomieja w Działoszynie.

Podczas uroczystości każdy mógł zapoznać się z bogatą tradycją piekarnictwa, a także z wypiekami lokalnych piekarni. Koło Gospodyń Wiejskich zadbało również o różnorodne dodatki do tychże wypieków.

- Jest to i święto, i wspaniała tradycja , która wszystkim nam pozawala docenić wartości chleba. Można żyć bez bardzo wielu rzeczy, ale nie bez chleba także inicjatywa Koła Gospodyń Wiejskich w Działoszynie jest bardzo wartościowa. Szczególnie chciałbym podziękować tutaj Pani Irenie Siemiernik, która od kilku ładnych lat, współpracując z różnymi piekarniami może pokazać różnorodne wypieki pochodzące z naszego regionu. Cieszę się, że to święto odbywa się na naszej ziemi – powiedział Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz.

W obchodach Święta Chleba udział wzięli samorządowcy, przedstawiciele duchowieństwa organizacji pozarządowych i stowarzyszeń oraz społeczność Działoszyna. Podczas uroczystości, powiat zgorzelecki reprezentował Radny Powiatu Zgorzeleckiego Mateusz Włos.

 

Polecamy
Kalendarium
Maj 2019
N P W Ś C Pt S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Wyszukiwarka

Poznaj warunki życia i pracy w Unii Europejskiej

eures

WKU Bolesławiec


WKU w Bolesławcu

Gminy w powiecie
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknieMiasto i Gmina Bogatynia
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto i Gmina Pieńsk
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Sulików
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zawidów
  • HERG GMINY ZGORZELEC
    Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina i Miasto Węgliniec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Powiat zgorzelecki