Jesień w regionie – DPS „Ostoja” na wycieczce w Bielawie Dolnej

10 październik 2017

Polska złota jesień tego roku nie rozpieszcza nas. Nie przeszkadza to jednak mieszkańcom „Ostoi” w aktywnym wypoczynku na świeżym powietrzu. Pod koniec września pod opieką dyrektor placówki Renaty Rosiejak, terapeuty zajęciowego Lucyny Szustak i pokojowej Bożeny Kułak nasi seniorzy pojechali na wycieczkę do pobliskiej Bielawy.

Niezawodna społeczność lokalna wsi kolejny raz ugościła swoich gości w niezapomniany sposób. Wycieczka kolejką, zwiedzanie drewnianych domków znanych Kulturinsel, rozmowa i zwiedzanie pracowni rzeźbiarskiej lokalnego artysty były tylko przedsmakiem prawdziwego celu naszych seniorów. Największą atrakcją dla wszystkich był pobyt w lesie i owocne grzybobranie.

Taki wyjazd jest niezwykle ważny dla mieszkańców DPS, ponieważ oprócz integracji ze środowiskiem lokalnym mogą wspomnieniami wrócić do czasów swojej młodości i domu rodzinnego, nie rzadko znajdującego się na wsi czy w pobliżu lasu.

Autor: DPS „Ostoja”

Wrzesień 2018