Jesienne spotkania przy muzyce w „Ostoi”

17 październik 2017

W myśl słów Hansa Christiana Andersena „Gdzie brak słów, tam mówi muzyka” jesienne przedpołudnia w „Ostoi” wypełnia dźwięk różnorodnej muzyki. Mieszkańcy chętnie uczestniczą w wydarzeniach muzycznych organizowanych w DPS, szczególnie, że nawet dla osób przewlekle chorych jest to okazja do oderwania myśli od swojej codzienności.

Jako pierwszy „Ostoję” odwiedził Zespół Ludowy „Żarki” z Pieńska. Życzliwe naszym seniorom Panie oprócz koncertu w świetlicy DPS odwiedziły również chorych w ich pokojach, niosąc im życzenia spokoju i zdrowia.
Kolejnym spotkaniem było ognisko „Pożegnanie lata”, podczas którego seniorzy wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Zgorzelcu bawili się przy akompaniamencie muzycznym Pana Zdzisława Szpaka. We wspólnych śpiewach, tańcach i pokazach artystycznych nie przeszkodziła nawet niesprzyjająca aura i wietrzna pogoda. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z miłego spotkania i wspólnej integracji.