CEPiK 2.0 od 13 listopada 2017r.

08 listopad 2017

Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu informuje, że od 13 listopada 2017r. Ministerstwo Cyfryzacji będzie wdrażało ogólnopolski system informatyczny Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0).

Zmiany w zasadach rejestracji oraz uruchamianie nowego systemu mogą spowodować czasowe utrudnienia dla klientów rejestrujących pojazdy.

Od 13 listopada 2017 roku dane do centralnej ewidencji będą wprowadzane przez urzędników w trybie online. Jeśli dane okażą się niekompletne, rejestracja pojazdu będzie niemożliwa.

Każdy, kto będzie chciał zarejestrować pojazd, będzie musiał uzupełnić dane na stacji kontroli pojazdów lub u producenta/importera. Według nowych przepisów za badania techniczne będzie trzeba zapłacić przed ich przeprowadzeniem.

Więcej informacji: www.cepik.gov.pl