Weź udział w konkursie filmowym!

14 listopad 2017

Wojewódzka Policja we Wrocławiu kontynuując założenia wojewódzkiej Koncepcji „Bezpieczny Senior”, wdraża trzeci etap konkursu, którego celem jest profilaktyka z zakresu bezpieczeństwa osób starszych. Jednym z kierunków działania Wydziału Prewencji jest edukacja o bezpieczeństwie, w tym również dbanie o relacje międzyludzkie i rodzinne, które w przypadku osób starszych stają się gwarantem ich bezpieczeństwa.

Założeniem konkursu jest zaangażowanie dzieci i młodzieży w twórcze działania na rzecz seniorów. To właśnie oni w ramach zajęć szkolnych staną się reżyserami spotów reklamowych kierowanych do osób samotnych – babć, dziadków, sąsiadów, pn. „Babciu nie oddawaj pieniędzy - to nie akcja policyjna!!!”. Filmy społeczne będą ostrzegać o współczesnych zagrożeniach, w tym również o ewentualności stania się ofiarą przestępstwa. Elementami filmu będą również porady dla seniorów, które pozwolą uniknąć niebezpieczeństw, a także wsparcie w sytuacjach problemowych.

Wszystkie wysłane prace wezmą udział w konkursie z których wyłonione zostaną te najciekawsze. W konkursie wezmą udział szkoły z całego województwa dolnośląskiego. Nagrodami dla najlepszych za udział w konkursie byłyby wizyty w najatrakcyjniejszych miejscach Wrocławia – Teatr Muzyczny Capitol, Wrocławskie Humanitarium, Komenda Miejska Policji – Zespół Przewodników Psów Służbowych. Konkurs rozpoczyna się 30 października i trwa do 13 lutego 2018 r.

W załączeniu regulamin konkursu.