Powiat zwycięzcą konkursu na najlepszą inwestycję rewitalizacyjną

14 listopad 2017

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z dnia 26 października 2017 r. Powiat Zgorzelecki, jako zwycięzca konkursu na najlepsze inwestycje rewitalizacyjne z uwzględnieniem efektywności energetycznej dla obiektów użyteczności publicznej „CLIMATIC TOWN – Energetyczna Rewitalizacja Miast”, otrzyma w ramach nagrody dokumentację techniczną obejmującą audyt energetyczny obiektu, audyt efektywności energetycznej przedsięwzięcia oraz projektowaną charakterystykę energetyczną obiektu.

Konkursowy projekt pod nazwą „Rewitalizacja „Dworu Scultetusa” – termomodernizacja DPS „Jutrzenka” z zastosowaniem Odnawialnych Źródeł Energii” przewiduje następujący zakres prac do wykonania:
a) częściową termomodernizację polegająca na:
- wymianie pokrycia wraz z ociepleniem dachu,
- wymianie źródła ciepła wraz z modernizacją instalacji C.O. i C.W.U,
- wykonaniu izolacji przeciwwilgociowej wraz z wymaganym drenażem ścian fundamentowych,
- remoncie zniszczonych powłok przegród wewnątrz budynku,
- oczyszczeniu i naprawie istniejącej elewacji.
b) montaż wysokosprawnych powietrznych pomp ciepła na potrzeby C.O i C.W.U o przybliżonej mocy sumarycznej 80 kW z możliwością odzysku ciepła podczas chłodzenia na potrzeby C.W.U., działających w zintegrowanym zdalnym systemie kontroli i starowania pompami i instalacją fotowoltaiczną.
c) montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy około 35 kW działającej w zintegrowanym zdalnym systemie kontroli i starowania pompami ciepła i instalacją fotowoltaiczną.
d) wymianę energochłonnego oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego na energooszczędne z częściowym zastosowaniem inteligentnego systemu oświetlenia.
e) montaż ogólnodostępnej tablicy informacyjnej o historii obiektu i osób z nią związanych w języku polskim, niemieckim, angielskim i Braille'a