Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Listopadowe warsztaty muzyczne

05 grudzień 2017

Systematyczna praca ucznia podczas planowych lekcji z własnym nauczycielem- mistrzem to podstawa kształcenia muzycznego w zgorzeleckiej Szkole Muzycznej. Jednak nie ma nic bardziej inspirującego, jak bezpośrednie spotkanie z profesorem, doświadczonym muzykiem i specjalistą o największym autorytecie! Dlatego w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu, w listopadzie odbyło się aż pięć różnych warsztatów i szkoleń .

14 listopada warsztaty fletowe pt. Rozwijanie techniki fletowej na przykładzie wybranych utworów dla uczniów i nauczycieli PSM poprowadził Seweryn Zapłatyński- utalentowany flecista Filharmonii Narodowej w Warszawie. Natomiast 15 listopada cała kadra pedagogiczna szkoliła się w temacie: Przeciwdziałanie uzależnieniom i przemocy w rodzinie. Wykład i warsztaty poprowadziła Małgorzata Szafirska.

17 listopada odbyły się warsztaty fortepianowe pt. Dynamiczne i kolorystyczne kształtowanie głosów dla uczniów i nauczycieli PSM, które poprowadziła wrocławska pianistka prof. Helena Furmanowicz- Kurzyńska. 20 listopada pilnie pracowali zgorzeleccy akordeoniści pod czujnym okiem dr. Rafała Łuca. Ten wrocławski muzyk poprowadził warsztaty akordeonowe pt. Rola prowadzenia miecha w kształtowaniu dźwięku. 23 listopada warsztaty z kształcenia słuchu dla uczniów szkoły I stopnia poprowadziła Małgorzata Stępień, doświadczony pedagog wrocławski.

Wszystkie warsztaty instrumentalne polegały na prowadzeniu indywidualnych lekcji otwartych, dostępnych dla uczniów, nauczycieli, a także zainteresowanych rodziców i innych obserwatorów. Zgromadziły najbardziej zaangażowanych uczniów PSM i dały im dużo wskazówek oraz motywacji do dalszej pracy.

Możliwość nauki od najlepszych, uznanych autorytetów danego instrumentu jest bardzo cenną formą kształcenia muzycznego w zgorzeleckiej Szkole Muzycznej.

Autor: D.Adaszewska

Polecamy
Kalendarium
Kwiecień 2019
N P W Ś C Pt S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Wyszukiwarka

Poznaj warunki życia i pracy w Unii Europejskiej

eures

WKU Bolesławiec


WKU w Bolesławcu

Gminy w powiecie
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknieMiasto i Gmina Bogatynia
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto i Gmina Pieńsk
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Sulików
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zawidów
  • HERG GMINY ZGORZELEC
    Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina i Miasto Węgliniec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Powiat zgorzelecki