Nowy samochód terenowy na potrzeby PCZK

05 grudzień 2017

Z dniem 1 grudnia br. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu wzbogaciło się o nowy samochód. Jest nim terenowy ISUZU D-MAX z napędem 4x4. Zakup pojazdu przeznaczonego docelowo na potrzeby Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, możliwy był dzięki zaangażowaniu w projekt "Transgraniczne zapobieganie i zwalczanie powodzi i klęsk żywiołowych", złożony przez Powiat Görlitz i Powiat Zgorzelecki w ramach Priorytetu IV Współpraca partnerska i potencjał instytucjonalny Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

Głównym celem projektu jest poprawa ochrony ludności w regionie przygranicznym w przypadku powodzi lub innych zagrożeń. Działania przewidziane do realizacji to np.: analiza potencjalnych zagrożeń w polskiej i niemieckiej części obszaru objętej projektem, koncepcje i stworzenie programu do transgranicznej wymiany informacji o zagrożeniach, transgraniczna integracja danych dot. współdziałania w sytuacjach kryzysowych, transgraniczne ćwiczenia w zakresie obsługi programu do wymiany informacji, promocja i rozpowszechnianie wyników. Wartość projektu Powiatu Zgorzeleckiego 248.547,66 eur. Środki wspólnotowe 85% 211.265,51 eur, wkład własny 15% 37.282,15 eur. Realizacja projektu planowana jest od grudnia 2016 r. do listopada 2019 roku. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.
Termin realizacji 01.12.2016 – 30.11.2019
Odbioru pojazdu o wartość wynosi 111 807,00 złotych brutto, dokonali pracownicy urzędu w towarzystwie Starosty Zgorzeleckiego Urszuli Ciupak, Wicestarosty Mariusza Wieczorka oraz Agnieszki Skonieczki – dyrektor Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu.