Zwycięstwo uczniów zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej

08 styczeń 2018

Dwaj uczniowie zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej, Wiktor i Walter Nowakowie, odnieśli spektakularne zwycięstwo podczas XII Festiwalu Instrumentów Dętych Blaszanych w Kolbuszowej (woj. podkarpackie). 20 grudnia Wiktor Nowak, uczeń klasy trąbki Krzysztofa Spiesza, odebrał pierwszą nagrodę podczas tego prestiżowego konkursu! Jak zwykle akompaniował mu na fortepianie jego brat bliźniak- Walter Nowak, który otrzymał wyróżnienie. Walter jest uczeniem klasy Michała Błaszczyka. Bracia byli bezkonkurencyjni wobec 90 wykonawców z 24 szkół muzycznych z całej Polski.

Wiktor i Walter Nowakowie są uczniami Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu od 4 lat. Wiktor gra na trąbce, a Walter na fortepianie. Bracia stworzyli bardzo zgrany duet, który został zauważony i nagrodzony już na kilku prestiżowych konkursach. Serdecznie gratulujemy uczniom i ich nauczycielom, a także rodzicom!

Wiktora i Waltera Nowaków będzie można posłuchać podczas Koncertu Karnawałowego, który odbędzie się 13 lutego o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

Autor: Dorota Adaszewska

Wrzesień 2018