Gramy dla Niepodległej

06 marzec 2018

19 marca o godz. 18.00 w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu odbędzie się Recital Skrzypcowy Jacka Ropskiego pt. Dla Niepodległej. Koncert zorganizowany jest w ramach obchodów 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zabrzmią m.in. utwory wybitnego polskiego skrzypka i kompozytora- Henryka Wieniawskiego.

W zgorzeleckiej Szkole Muzycznej gościć będziemy Jacka Ropskiego, znamienitego skrzypka, doktora habilitowanego sztuki, adiunkta w Akademii Muzycznej imienia Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Kształcił się m.in. u legendarnego Antoniego Cofalika, a potem w berlińskim Universität der Künste i w Akademii Muzycznej imienia Karola Lipińskiego we Wrocławiu, którą ukończył z wyróżnieniem w roku 2005. W 2008 roku otrzymał stopień doktora sztuki. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów skrzypcowych. Jackowi Ropskiemu towarzyszyć na fortepianie będzie Michał Błaszczyk, doświadczony pianista i pedagog zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej.

Serdecznie zapraszamy zgorzeleckich melomanów, a zwłaszcza miłośników muzyki skrzypcowej w mury Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu.

Wstęp wolny!

Autor: D.Adaszewska