Eliminacje powiatowe w ramach 63 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego zakończone

16 maj 2018

7 maja w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu, pod patronatem Starosty Zgorzeleckiego Urszuli Ciupak, odbyły się ostatnie w tym roku eliminacje powiatowe 63 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego. Tym razem na scenie zmierzyli się ze sobą uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych.

Przed jury, tego dnia, stanęło bardzo trudne zadanie. Ciężka praca nauczycieli oraz rodziców, którzy przygotowali dzieci do konkursu, przełożyła się na bardzo wysoki poziom zaprezentowany przez młodych recytatorów.

Komisja wysłuchała 36 prezentacji, po czym udała się na obrady, podczas których wyłoniono zwycięzców i wyróżnionych.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
I miejsce Tomasz Uczkiewicz SP Sulików
II miejsce Hanna Zwolak SP2 Zgorzelec
III miejsce Zuzanna Wojciul SP5 Zgorzelec, Julia Rachańska SP Sulików

Wyróżnienia otrzymali: Milena Leśniewska SP Cogito Zgorzelec, Amelia Radawiec SP Osiek Łużycki, Julia Bodziony SP3 Bogatynia, Kazimierz Uczkiewicz SP Sulików, Maria Modrzyńska SP Porajów, Ruben Fodrowski SP Porajów.

Jury obradowało w składzie:
Alicja Dubiel- Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu
Maria Kret- Miejska Biblioteka Publiczna