Dzień dziecka i sportu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu

11 czerwiec 2018

8 czerwca br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu odbyła się impreza plenerowa z okazji Dnia Dziecka i Dnia Sportu – Święto Rodziny. Biorąca udział w tym cyklicznym wydarzeniu Starosta Zgorzelecki Urszula Ciupak, do smakowitych, kulinarnych niespodzianek przygotowanych przez dyrekcję placówki i nauczycieli, dołożyła ze swojej strony rożek po brzegi wypełniony słodkościami. Z rąk Starosty odebrał go przedstawiciel samorządu uczniowskiego SOSW.

Na początku spotkania powitano przybyłych gości oraz uczniów i zaproszono do udziału w zabawach i konkurencjach sportowych.

Dzieci i młodzież brały udział w takich konkurencjach jak: „Skoki w workach”- wyścigi rzędów, „Tory przeszkód” z konkurencjami zwinnościowo-szybkościowymi, „Rzut beretem”. Słodką konkurencją okazała się konkurencja „Przystrajanie pierników”. „Eksperymenty dla dzieci” była to kolejna zabawa a jednocześnie warsztaty dla dzieci biorących udział w uroczystości. W Dniu Sportu nie mogło zabraknąć „Konkursu wiedzy o sporcie”. W tak gorącym dniu ciekawą zabawą z wodą okazała się – „Ballonada”. W Dzień Dziecka i Dzień Sportu ważnym wydarzeniem były turnieje: „Miniturniej Unihokeja” i „Miniturniej Tenisa Stołowego”. Podczas trwania zabaw i konkurencji sportowych miał miejsce występ artystyczny młodzieży, sztuka teatralna Sławomira Mrożka – groteska pt. „Śpiąca Królewna”.

W Dniu Dziecka nie mogło również zabraknąć tańców i muzyki. Podczas uroczystości dzieci jak i młodzież uczyła się kroków tańca nowoczesnego, kształtowała ekspresję ruchową, wspólnie bawiąc się i spędzając czas przy muzyce.

Dla uświetnienia tego wyjątkowego dnia, zorganizowane zostały również punkty malowania twarzy, tatuaży, puszczania baniek mydlanych, zabaw animacyjnych chustą, modelowania zwierząt z balonów, zabaw rekreacyjnych oraz wspólne czytanie książek na trawie „pod chmurką”. Na dzieci czekało stanowisko z popcornem oraz „bananowy poczęstunek”. Dzieci małe i duże mogły do woli korzystać z atrakcji – zjeżdżalni dmuchanego zamka.

Każdy ze zwycięzców otrzymał w tym dniu atrakcyjne, ciekawe, sportowe nagrody a wszyscy biorący udział w zabawach nagrody pocieszenia, słodycze. Uroczystość uświetnił przyjazd gości specjalnych – Państwowej Straży Pożarnej ze Zgorzelca. Po ostatniej konkurencji zaproszono wszystkie dzieci i gości do wspólnego poczęstunku, były kiełbaski, grochówka, ciasto, owoce, napoje i lody. Beztroskie zabawy, relaks, uśmiechy, razem spędzony czas wprawiły uczestników w pogodny i radosny nastrój.

Autor: SOSW im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu

Lipiec 2018