W „Górniku” powstaną nowe warsztaty szkolne!

14 czerwiec 2018

Wczoraj (13.06.) w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu przekazano wykonawcy plac budowy, w miejscu którego już w niedługim czasie powstaną nowoczesne warsztaty szkolne, z przeznaczeniem na praktyczną naukę zawodu dla młodzieży z terenu powiatu zgorzeleckiego. Przebudową obiektu zajmie się BEST-BUD Spółka Jawna Tomasz i Stanisław Bernolak z Pisarzowic, wytypowana do przeprowadzenia prac w drodze przetargu nieograniczonego.

Przekazanie placu budowy wraz z niezbędną dokumentacją odbyło się w obecności Starosty Zgorzeleckiego Urszuli Ciupak, Wicestarosty Mariusza Wieczorka, dyrektor Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Agnieszki Skonieczki i pracowników merytorycznych, gospodarza placówki, dyrektora Szymona Karolaka oraz Jadwigi Buciuto, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych, którego uczniowie również będą korzystali z nowo utworzonych warsztatów.

W przebudowanym budynku powstaną nowoczesne pracownie, w tym:

1. pracownia tworzenia stron internetowych, aplikacji internetowych oraz baz danych,
  2. pracownia komputerowych technik multimedialnych,
  3. pracownia lokalnych sieci komputerowych i sieciowych systemów operacyjnych,
  4. pracownia podstaw elektrotechniki i elektroniki,
  5. pracownia urządzeń techniki komputerowej,
  6. pracownia badań i ochrony środowiska,
  7. pracownia montażu i eksploatacji urządzeń elektrycznych.

Ponadto, do pracowni w Zespole Szkół Ponadpodstawowych przy ul. Francuskiej 6 w Zgorzelcu, potocznie nazywanych „Emilkami”, zakupione zostanie wyposażenie do:

1. pracowni dokumentacji technicznej i rysunku technicznego (pracownia budowlana),
  2. pracowni kosztorysowania i normowania (pracownia budowlana),
  3. pracowni robót malarsko-tapeciarskich,
  4. pracowni montażu suchej zabudowy,
  5. pracowni robót posadzkowo-okładzinowych,
  6. pracowni robót murarsko-tynkarskich.

Dodatkowo w celu umożliwienia uczniom niepełnosprawnym korzystania z pracowni znajdujących się na I piętrze budynku ZSZiL, zakupiony zostanie schodołaz gąsienicowy.

Umowa z wykonawcą przebudowy obiektu opiewa na kwotę 3 100 000,00 zł, natomiast całkowita wartość projektu wyniesie 3 338 903, 87 zł, z czego kwota dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej to 2 838 068,29 zł.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Lipiec 2018

Harmonogram Imprez Otwartych 2017