Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

III Powiatowe Zawody MDP wg regulaminu CTIF, Ruszów 10.06.2018r.

14 czerwiec 2018

W dniu 10.06.2018r. na stadionie KS Victorii w Ruszowie, rozegrano III Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg. międzynarodowego regulaminu CTIF. W zawodach udział wzięło 10 drużyn MDP z powiatu zgorzeleckiego, w tym 3 drużyny dziewcząt (Ruszów, Studniska i Miedziana) oraz 7 drużyn męskich (Ruszów, Studniska, Bogatynia, Trójca, Czerwona Woda, Jagodzin i Stary Węgliniec). Zawodników dopingowali, m.in. Starosta Zgorzelecki Urszula Ciupak oraz Wicestarosta Zgorzelecki Mariusz Wieczorem.

 Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenie bojowe. W wyniku rozgrywek najlepszymi drużynami w kategorii zarówno dziewcząt jak i chłopców okazały się drużyny z MDP Ruszów. Tytuł wicemistrza przypadł chłopcom i dziewczętom ze Studnisk, natomiast trzecie miejsce w kategorii dziewcząt zajęła MDP Miedziana a w kategorii chłopców MDP Czerwona Woda. Zwycięzca zwodów będzie reprezentował powiat zgorzelecki na zawodach wojewódzkich, które odbędą się 23 czerwca 2018r. w Strzelinie.

Wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach otrzymali nagrody rzeczowe w postaci piłek, natomiast najlepsze drużyny otrzymały dodatkowo bony zakupowe do, medale oraz puchary. Fundatorem nagród rzeczowych i bonów było Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu.

W trakcie zawodów wręczono również dyplomy i nagrody dla członków MDP Jagodzin za udział w eliminacjach wojewódzkich ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Zapobiegamy pożarom”. Wyróżniono również laureatów ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, w którym członkowie MDP Ruszów zajęli wysokie miejsca: Miłosz Mesjasz zdobył tytuł Wicemistrza Polski a Maksymilian Drgas zajął 12 miejsce w kraju, w swojej kategorii wiekowej.

Organizatorem III powiatowych zawodów MDP wg CTIF było Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zgorzelcu, Komenda Powiatowa PSP w Zgorzelcu oraz Gmina Węgliniec.

Autor: G.Fleszar

W związku z tym, iż szanujemy Państwa prawo do prywatności informujemy, że w przypadku braku akceptacji na publikację, na stronie www.powiatzgorzelecki.pl Państwa wizerunku w związku z uroczystościami/wydarzeniami, prosimy o kontakt z naszym Inspektorem Ochrony Danych, poprzez:
nr telefonu: 603 154 875
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
adres do korespondencji:
Inspektor Ochrony Danych
ul. Boh. II AWP 8a
59-900 Zgorzelec

Polecamy
Kalendarium
Luty 2019
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 1 2
Wyszukiwarka

Poznaj warunki życia i pracy w Unii Europejskiej

eures

WKU Bolesławiec


WKU w Bolesławcu

Gminy w powiecie
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknieMiasto i Gmina Bogatynia
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto i Gmina Pieńsk
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Sulików
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zawidów
  • HERG GMINY ZGORZELEC
    Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina i Miasto Węgliniec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Powiat zgorzelecki