Ach! Cóż to był za bal!

14 czerwiec 2018

Dnia 8 czerwca 2018 roku po raz kolejny w historii sulikowskiej szkoły odbył się Bal Gimnazjalny. Spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury rozpoczęły uczennice klas III, które oficjalnie powitały zaproszonych gości, wśród których znalazła się, m.in. Starosta Zgorzelecki Urszula Ciupak oraz grono pedagogiczne z Dyrektorem – Janem Majowskim na czele, po czym zaprosiły do obejrzenia przygotowanego specjalnie na tę okazję poloneza.

Rodzice oglądający swoich synów i córki byli zachwyceni niecodziennym tańcem, co okazali gromkimi brawami. Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny, ujmując w sposób humorystyczny cenne obserwacje szkolnej rzeczywistości. Przybliżyli widzom najbardziej charakterystyczne sylwetki pedagogów, którzy byli pod ogromnym wrażeniem występu. Młodzież wyraziła również wdzięczność za trzyletnie zaangażowanie, opiekę i wspólne przedsięwzięcia, wręczając swoim wychowawcom i nauczycielom symboliczną różę i pamiątkowy medal.

Głos również zabrali przybyli goście, którzy docenili dojrzałość trzecioklasistów, życząc im spełnienia dalszych życiowych planów i dobrej zabawy we wspólnym gronie. Gimnazjaliści podczas zabawy wykazali się taktem i dużą kulturą osobistą. Parkiet nie był pusty ani przez chwilę, a atmosfera była naprawdę wspaniała.

Po zakończeniu roku nieprędko powtórzy się okazja do spotkania w komplecie tylu wspaniałych ludzi, z którymi wiążą się niezapomniane chwile.

Autor: ZSP Sulików

Lipiec 2018