Blisko 5 mln zł dofinansowania na rozwój szkolnictwa zawodowego w powiecie

26 czerwiec 2018

Zarząd Województwa Dolnośląskiego wybrał do dofinansowania projekt Powiatu Zgorzeleckiego pn. „Od teorii do praktyki”, którego głównym celem jest poprawa efektywności kształcenia zawodowego w regionie.

W ramach projektu w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu, Zespole Szkół Zawodowych w Bogatyni oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Zgorzelcu zostaną zorganizowane: staże zawodowe, praktyki u lokalnych pracodawców, szkolenia i kursy zawodowe dla uczniów, studia podyplomowe dla nauczycieli oraz całoroczne stypendia dla uczniów.

Zostanie zakupione wyposażenie do:

- pracowni obróbki ręcznej dla zawodu elektromechanik,

- pracowni montażu i konserwacji maszyn oraz urządzeń elektrycznych,

- pracowni elektrotechniki i elektroniki,

- pracowni rysunku technicznego dla zawodu blacharz izolacji przemysłowych,

- pracowni rysunku technicznego dla zawodu kierowca mechanik,

- pracowni środków transportu dla zawodu kierowca mechanik,

- pracowni przewozu drogowego rzeczy dla zawodu kierowca mechanik,

- pracowni rysunku technicznego w zawodzie mechanik-monter maszyn i urządzeń,

- pracowni montażu i konserwacji maszyn i urządzeń elektrycznych dla zawodu elektryk,

- pracowni mechatronicznej dla zawodu technika mechatronika,

- pracowni robót budowlanych dla zawodu monter zabudowy i robót wykończeniowych,

- pracowni robót tynkarskich dla zawodu monter zabudowy i robót wykończeniowych,

- pracowni gastronomicznej dla zawodu kucharz,

- pracowni dla zawodu ślusarz.

Do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego zostanie zakupiona winda dla niepełnosprawnych, która wpłynie na zwiększenie dostępu uczniów do różnorodnych zajęć organizowanych w szkole.

Całkowita wartość projektu: 5 060 400,86 zł, z czego dofinansowanie 4 807 379,84 zł.

Efektem wsparcia będzie podniesienie wśród uczniów kompetencji, umiejętności oczekiwanych przez pracodawców lokalnego rynku pracy oraz stworzenie oferty kształcenia do potrzeb rynku pracy – tworzenie klas patronackich w zawodach deficytowych zgłaszanych przez pracodawców.

Projekt jest odpowiedzią na zdiagnozowane problemy szkół zawodnych w obszarze kształcenia zawodowego  w powiecie zgorzeleckim, w powiązaniu z potrzebami rynku pracy.

Okres realizacji projektu: 01.08.2018r. - 31.07.2020r.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Sierpień 2018

Harmonogram Imprez Otwartych 2017