Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uroczystość towarzysząca XXI Międzynarodowemu Festiwalowi Piosenki Greckiej w Zgorzelcu

09 lipiec 2018

Miniony weekend upłynął mieszkańcom Zgorzelca i okolic w rytmie południowych melodii, ze względu na odbywający się na stadionie miejskim XXI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej. Tegoroczna edycja tego cyklicznego, muzycznego wydarzenia dedykowana była dzieciom greckim, które 70 lat temu, na skutek wojny domowej w Grecji, przetransportowane były do Polski i która z tą chwilą stała się dla nich drugą ojczyzną.

 Nim jednak nadeszła kulminacyjna chwila, na którą rokrocznie czekają mieszkańcy Zgorzelca oraz goście odwiedzający festiwal, czyli wsłuchiwanie się w rytmiczne dźwięki m.in. tradycyjnego greckiego instrumentu  bouzuki i melodyjne głosy greckich wykonawców, w piątkowe popołudnie na Bulwarze Greckim na Przedmieściu Nyskim w Zgorzelcu odbyła się uroczystość z okazji 70-lecia drugiej emigracji Greków w Europamieście Zgorzelec-Goerlitz. W programie znalazł się krótki program artystyczny na który złożyło się wykonanie tradycyjnych melodii greckich, wspomnienie przybyłych na te tereny rodzin, z których większość osiedliła się na przy ulicy Daszyńskiego i Warszawskiej w Zgorzelcu tworząc swoistą enklawę nowych przybyszy oraz wystąpienia okolicznościowe zaproszonych gości.

Powiat Zgorzelecki reprezentowała Starosta Urszula Ciupak, która wraz z przedstawicielami okolicznych samorządów, na zakończenie uroczystości złożyła symboliczną wiązankę kwiatów przed tablicą na obelisku upamiętniającym przybycie Greków do Zgorzelca.

 

 

W związku z tym, iż szanujemy Państwa prawo do prywatności informujemy, że w przypadku braku akceptacji na publikację, na stronie www.powiatzgorzelecki.pl Państwa wizerunku w związku z uroczystościami/wydarzeniami, prosimy o kontakt z naszym Inspektorem Ochrony Danych, poprzez:
nr telefonu: 603 154 875
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
adres do korespondencji:
Inspektor Ochrony Danych
ul. Boh. II AWP 8a
59-900 Zgorzelec

Polecamy
Kalendarium
Kwiecień 2019
N P W Ś C Pt S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Wyszukiwarka

Poznaj warunki życia i pracy w Unii Europejskiej

eures

WKU Bolesławiec


WKU w Bolesławcu

Gminy w powiecie
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknieMiasto i Gmina Bogatynia
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto i Gmina Pieńsk
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Sulików
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zawidów
  • HERG GMINY ZGORZELEC
    Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina i Miasto Węgliniec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Powiat zgorzelecki