Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Energetyka w Elektrowni Turów

10 wrzesień 2018

W piątek 7 września br. w auli Elektrowni Turów odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Energetyka. W uroczystości wzięli udział m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Marzena Machałek, Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Zieliński, senator Rafał Ślusarz, Prezes PGE GiEK S.A. Sławomir Zawada, Starosta Zgorzelecki Urszula Ciupak, Wicestarosta Mariusz Wieczorek, a także przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu, uczelni, służb mundurowych, spółek i instytucji współpracujących z Elektrownią Turów.

W imieniu obecnych na sali samorządowców, głos zabrała Starosta Zgorzelecki Urszula Ciupak.

- Szanowni Państwo, Drodzy Energetycy Turowa To dla mnie zaszczyt, że kolejny raz, jako Starosta Zgorzelecki,  mogę być tu, w Turowie, by obchodzić wraz z Wami Dzień Energetyka. 
Wczoraj, podczas wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy w Zgorzelcu, jako gospodarz, miałam przywilej opowiedzieć o naszym powiecie. Wystąpienie było krótkie więc mówiłam tylko o sprawach najważniejszych, tych dotyczących historii, jak i dnia dzisiejszego. I w obu przypadkach mówiłam o Was. Tacy jesteście ważni! 
O historii, bo ludzie z różnych stron przyjeżdżali tu za pracą, tworzyli turoszowską energetykę, osiedlali się. Ich dzieci i wnuki, to już rdzenni mieszkańcy naszego powiatu i często energetycy z pokolenia na pokolenie. O współczesności, bo dziś Elektrownia Turów nadal jest jednym z największych pracodawców w regionie. I jednocześnie jednym z filarów bezpieczeństwa energetycznego państwa w ramach PGE GIEK SA. Wczoraj podkreśliłam także, że z Turowa płynie dobra energia. 
Jako Starosta Zgorzelecki chcę zaznaczyć, że to zarówno energia elektryczna, na której zarabiacie, ale także ta ludzka, pozytywna energia, tworząca społeczną odpowiedzialność biznesu i budująca dobre relacje – także z samorządem powiatowym.
Drodzy Energetycy Turowa, w dniu Waszego święta dziękuję Wam za codzienną pracę i wkład w rozwój regionów, w których pracujecie i mieszkacie. Przyjmijcie serdeczne życzenia bezpiecznej, dającej satysfakcję pracy, dostatku, rozwoju zawodowego, osiągania kolejnych ambitnych celów oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Tradycyjnie już podczas tej dorocznej akademii, zasłużeni energetycy otrzymali państwowe, branżowe i honorowe odznaczenia. Oficjalnego aktu ich wręczenia dokonali Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Marzena Machałek, Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński, Prezes PGE GiEK S.A. Sławomir Zawada, senator Rafał Ślusarz oraz dyrektor Elektrowni Turów Paweł Styczyński.

 

W związku z tym, iż szanujemy Państwa prawo do prywatności informujemy, że w przypadku braku akceptacji na publikację, na stronie www.powiatzgorzelecki.pl Państwa wizerunku w związku z uroczystościami/wydarzeniami, prosimy o kontakt z naszym Inspektorem Ochrony Danych, poprzez:
nr telefonu: 603 154 875
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
adres do korespondencji:
Inspektor Ochrony Danych
ul. Boh. II AWP 8a
59-900 Zgorzelec

 

Polecamy
Kalendarium
Kwiecień 2019
N P W Ś C Pt S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Wyszukiwarka

Poznaj warunki życia i pracy w Unii Europejskiej

eures

WKU Bolesławiec


WKU w Bolesławcu

Gminy w powiecie
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknieMiasto i Gmina Bogatynia
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto i Gmina Pieńsk
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Sulików
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zawidów
  • HERG GMINY ZGORZELEC
    Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina i Miasto Węgliniec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Powiat zgorzelecki