Święto Grzybów z nagrodą Starosty Zgorzeleckiego

11 wrzesień 2018

W miniony weekend (8-9.09.) w Węglińcu odbyła się  XXII edycja Święta Grzybów. Wśród atrakcji przygotowanych przez organizatorów tego cyklicznego wydarzenia, znalazły się m.in. koncerty zespołów Łobuzy i Long&Junior, pokaz tańca z ogniem w wykonaniu Fire Show czy bitwa na patelnie z udziałem finalistów Masterchef. Nie zapomniano również o rozrywkach skierowanych do dzieci i młodzieży, spośród których ogromnym zainteresowaniem cieszyły się miasteczko lekkoatletyczne oraz kolorowe karuzele, dmuchańce i trampoliny.

W niedzielny wieczór rozstrzygnięto najważniejszą z konkurencji węglinieckiego wydarzenia, jaką były mistrzostwa w zbieraniu grzybów.  Choć aura nie dopisała a brak opadów deszczu przełożył się na niewielki wysyp leśnych przysmaków, to jednak zawodnikom udało się ich zebrać łącznie aż 3 kosze. Zwycięzca tegorocznych mistrzostw w zbieraniu grzybów otrzymał nagrodę ufundowaną przez Starostę Zgorzeleckiego, którą wręczył Wicestarosta Mariusz Wieczorek.

Wrzesień 2018