Niecodzienny gość Starosty

17 wrzesień 2018

W piątkowe (14.09.) popołudnie do biura Starosty Zgorzeleckiego Urszuli Ciupak zawitał gość, któremu nie sposób odmówić pozytywnej energii i uporu. 22-letni Marcin Wierzbiak, góral zamieszkały w Babiej Górze koło Zakopanego, na rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości… postanowił przebyć Polskę wzdłuż jej granic.

Choć założył sobie, że cała wyprawa zajmie mu 100 dni, to przejście z rodzinnej miejscowości do naszego powiatu zabrało mu już ich 40. Za sobą ma blisko 1000 km, jednak wciąż jest pełen entuzjazmu, wiary w sukces swojego przedsięwzięcia a optymizmem i doskonałym humorem potrafi zarazić wszystkich wokół. Marcin zaplanował sobie przebyć pieszo południową i zachodnią granicę kraju, natomiast po dotarciu na pomorze przesiądzie się na rower i z jego pomocą będzie kontynuował dalszą wyprawę. Podczas swojej pieszej wędrówki, młody góral spotykał się z ludzką życzliwością i zrozumieniem dla swojego przedsięwzięcia. Jak podkreślił w rozmowie, Polska jest pełna pozytywnych, gościnnych i otwartych ludzi.