Wojskowy Dzień Szkoleniowy

25 wrzesień 2018

W minioną środę, w naszej szkole odbył się pierwszy Wojskowy Dzień Szkoleniowy, zrealizowany w ramach pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych. Program ten jest opracowany i koordynowany przez Biuro do Spraw Proobronnych Ministerstwa Obrony Narodowej.

W ramach Wojskowych Dni Szkoleniowych, uczniowie uczący się w klasie drugiej wojskowej, raz w miesiącu realizują zajęcia typowo wojskowe, w jednostce wojskowej w Bolesławcu – 23 Śląskim Pułku Artylerii lub na Terenia szkoły. Zajęcia prowadzą instruktorzy z jednostki wojskowej. Pierwsze tego typu zajęcia odbyły się z musztry, wychowania fizycznego, szkolenia przeciwchemicznego i obsługi sprzętu technicznego.

Uczniowie, a w zasadzie kadeci, mogli zapoznać się zakresem wojskowego sprawdzianu z WF-u, indywidualnym wyposażeniem żołnierza oraz z indywidualnym sprzętem ochrony przeciwchemicznej. Kolejne tego typu zajęcia, odbędą się za miesiąc już na terenie strzelnicy Jednostki Wojskowej w Bolesławcu.

Autor: ZSZiL

Czerwiec 2019