BELLISSIMO BAROCCO przy pełnej sali

10 październik 2018

W poniedziałkowy wieczór 8 października w Auli Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu odbył się Koncert Kameralny BELLISSIMO BAROCCO w wykonaniu Anny Krupy (skrzypce), Karoliny Najechalskiej (skrzypce) oraz Michała Błaszczyka (fortepian).

To już druga edycja koncertu, tym razem z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki. Zabrzmiała wspaniała muzyka barokowych mistrzów: Arcangello Corellego, Georga Friedricha Händla i Jana Sebastiana Bacha. Kolejne utwory z entuzjazmem oklaskiwała licznie zgromadzona publiczność.

Na koncercie zagrali: Anna Krupa i Michał Błaszczyk- pedagodzy zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej i absolwenci Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. W duecie zaprezentowali 4-częściową Sonatę e-moll op. 5 nr 8 na skrzypce i fortepian Arcangello Corellego.

Do Anny Krupy i Michała Błaszczyka dołączyła także Karolina Najechalska - absolwentka naszej szkoły i Akademii Muzycznej w Dreźnie. We troje zagrali Sonatę g-moll na dwoje skrzypiec i fortepian op. 2 nr 6 Georga Friedricha Händla. W finale zabrzmiał Koncert podwójny d-moll BWV 1043 Jana Sebastiana Bacha, który zachwycił zgorzeleckich melomanów.

Koncert Kameralny pt. BELLISSIMO BAROCCO poprowadziła Dorota Adaszewska, która przybliżyła sylwetki muzyków oraz opowiadała o barokowych kompozytorach i ich czasach. Prelekcja była ważnym elementem koncertu i uzupełniała piękną muzykę. Zgorzelecka publiczność obdarowała artystów kwiatami i długimi brawami. Koncert transmitowany był na żywo w internecie przez TVT Zgorzelec. Była to kolejna impreza muzyczna w ramach projektu Muzyka dla Zgorzelca prowadzonego przez Zgorzeleckie Towarzystwo Muzyczne i PSM.

Autor: D.Adaszewska