Powiatowy konkurs pn. „Budżet Uczniowski” rozstrzygnięty

09 listopad 2018

„Budżet Uczniowski” jest konkursem organizowanym już po raz drugi przez Starostę Zgorzeleckiego Urszulę Ciupak, skierowanym do uczniów ze szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Zgorzelecki. Jego celem jest zaangażowanie młodzieży w proces zarządzania ich placówką, poprzez współdecydowanie o wydatkowaniu części środków finansowych z budżetu samorządu powiatowego.

Podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego w dniu 7 listopada br. dokonano rozstrzygnięcia tegorocznego konkursu i wyłoniono zwycięzcę, którym został Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu.

Projekt uczniów popularnej „Emilki” zakłada utworzenie stref odpoczynku na każdym z pięter ich szkoły, poprzez zainstalowanie w wyznaczonych miejscach ław i siedzisk do wykorzystania przez uczniów podczas przerw między lekcjami. Jednocześnie zagospodarowanie wolnych przestrzeni i zamontowanie w nich miejsc do relaksu, ma się odbyć przy zaangażowaniu samych uczniów w proces projektowania i instalacji ławek.

Zadanie ma być realizowane przez Samorząd Uczniowski w terminie 1.01.-1.06.2019 roku.

Marzec 2019