Dzień Pracownika Socjalnego okazją do podziękowania pracownikom DPS-ów

22 listopad 2018

Starosta Zgorzelecki Urszula Ciupak spotkała się wczoraj  (21.11.) z pracownikami Domów Pomocy Społecznej, dla których organem prowadzącym jest Powiat Zgorzelecki. Okazją do wizyty w podległych placówkach stał się przypadający na 21 listopada  Dzień Pracownika Socjalnego - święto pracowników służb społecznych, na co dzień aktywnie wspierających osoby potrzebujące pomocy.

Doceniając ich zaangażowanie, niezwykłe pokłady empatii i wrażliwości, niezbędne w wykonywanym przez nich zawodzie, Starosta serdecznie podziękowała wszystkim pracownikom DPS-ów za ich profesjonalną i pełną serca służbę na rzecz drugiego człowieka. Bo, jak stwierdziła, to właśnie dzięki doświadczeniu, zaangażowaniu i życzliwości, ich praca stanowi tak wydatne i doceniane przez lokalną społeczność oparcie dla ogromnej liczby mieszkańców naszego powiatu.

Kierując do pracowników domów opieki wyrazy uznania, zakończyła je słowami:

-… Życzę, aby mimo trudnych chwil, wypełnianie codziennych obowiązków zawsze dawało Wam radość, satysfakcję i poczucie spełnienia. Życzę również zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz społecznego uznania. Niech wiara w drugiego człowieka, którą każdego dnia dajecie innym, także Was nigdy nie opuszcza.

Po zakończeniu części oficjalnej, przy okazjonalnym cieście i kawie, pracownicy socjalni mieli okazję do rozmowy ze Starostą Urszulą Ciupak na temat swojej pracy, problemów zawodowych i oczekiwań.

Czerwiec 2019