Niech żyje nam górniczy stan!

06 grudzień 2018

30 listopada br. w Sali Zbornej Kopalni Turów odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Górnika „Barbórka 2018”.

W uroczystości udział wzięli, m.in. Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński, Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz, Burmistrz Miasta Zawidów Robert Łężny,  Przewodnicząca Rady Powiatu Zgorzeleckiego Małgorzata Sokołowska, Dyrektor PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów Leszek Sondaj oraz prezesi spółek PGE GiEK S.A.

Tradycyjnie, oficjalną część „Barbórki” otworzyło wprowadzenie sztandaru oraz odśpiewanie hymnu państwowego. W trakcie uroczystości wręczono 10 stopni dyrektorskich, 7 odznak honorowych „Zasłużony dla Górnictwa RP” oraz 4 kordziki górnicze.

Grudzień 2018