27. Finał WOŚP

03 styczeń 2019

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomaganie jest dziecinnie proste.

Tyle jest akcji charytatywnych, tyle zbiórek, inicjatyw dobroczyniących. Właściwie nie ma tygodnia, żeby ktoś nas nie prosił o pieniądze, udział w koncercie, plastikowe kapsle, czy choćby lajki przeliczane na grosze. Jednak ta akcja jest wyjątkowa. Na niej dorasta już drugie pokolenie Polaków. Dobrych Polaków, bo każdy, kto otwiera tego dnia swoje serce - nie ma lipy - musi być dobry. Dlatego bądźmy dobrzy już po raz 27. razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, która i tym razem zagra także w Zgorzelcu. W trakcie tegorocznego finału, który odbędzie się w niedzielę, 13 stycznia, będziemy zbierać pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.
Zgorzelec mocno włącza się w tę kwestę, a imprezy powiązane z 27. finałem odbywać się będą już od 11 stycznia. Będziemy wspólnie śpiewać, tańczyć, ścigać się samochodami, grać w gry planszowe, rozmawiać o literaturze, podziwiać panoramę miasta z wieży ciśnień. Atrakcji jest cała MOC i niech MOC będzie z nami. A po szczegóły zajrzyjcie na plakaty.

Tych, którzy chcieliby podarować WOŚP jakieś przedmioty na aukcję zapraszamy do kontaktu tel. 785 990 353.

Autor:J.Pawul

Czerwiec 2019