Kulturalno-turysytczne warsztaty uczniów ze Zgorzelca i Saksonii

21 luty 2019

Image1projekt 55 uczniów i nauczycieli z Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu oraz saksońskich szkół wzięło udział w warsztatach pod hasłem „Przygotowanie Targów Turystycznych i Polsko-Saksońskiej Konferencji Młodych Menedżerów Kultury i Turystyki”. W Bischofswerdzie, pod okiem profesjonalnych trenerów, zdobywali kolejne doświadczenia w dziedzinie planowania i organizacji przedsięwzięć kulturalno-turystycznych.

Podczas 2-dniowych warsztatów (14-15 lutego) w Bischofswerdzie uczniowie z Polski i Saksonii intensywnie zajmowali się przygotowaniem i realizacją kolejnych działań projektowych skierowanych do uczniów polskich i saksońskich szkół. W wyniku współpracy opracowana została m.in. koncepcja 3. Targów Turystycznych oraz Polsko-Saksońskiej Konferencji Młodych Menedżerów Kultury i Turystyki z uwzględnieniem zagadnień związanych z programem, logistyką, finansami oraz promocją planowanych imprez.

Warsztaty były także okazją do określenia terminów kolejnych działań projektowych:

- 3. Targi Turystyczne w dniu 18.03.2019 r. w Żarach,

- Polsko-Saksońska Konferencja Młodych Menedżerów Kultury i Turystyki w dniu 29.05.2019 r. w Bolesławcu,

- Spotkanie na zakończenie projektu RegionalManagement w dniu 11.06.2019 r. w Görlitz/Zgorzelecu.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020

interreg002

Image3projekt Image4projekt